co rok w okresie zimowym woda gruntowa zalewa mi piwnice na wysokość okolo 20cm. Musze zainstalowac pompe ktora bedzie automatycznie pozbywac sie tej wody na wysokość okolo 1,5m na zewnatrz domu.
Wypompowywanie wody od wewnątrz budynku może bardziej uszkodzić fundamenty niż jej zostawienie. Należy tak jak wspomniał kolega znaleźć problem a nie go maskować.
W sumie ma to sens co mówicie. Od lat woda była zostawiana w tej piwnicy i przez okres wiosenny nie była używana az do opadniecia wód gruntowych. Generalnie nie byłoby problemu z uszczelnieniem piwniczki gdyby nie była pod częścią budynku, bo odkopanie fundamentów, zaizolowanie i zakopanie nie jest ani trudne ani kosztowne . jednak jaki system można zastosować na ściane pod budynkiem, do której można sie dostać jedynie od środka? Iniekcja kiesolem sie sprawdzi?iniekcję i środki izolacyjne dobiera się do :
a - uszkodzeń chemicznych muru i posadzki
b- uszkodzeń mechanicznych izolacji poziomej
c- od stopnia zawilgocenia
d - od warunków gruntowych
e - od rodzaju muru ( cegła, beton, żelbeton, mur żebraczy itd)
f - od istniejącej izolacji bitumicznej, asfaltowej itd
Interesuje mnie wasza opinia na temat wyboru pompy do wody brudnej. Jaka firma? Dobrze by było by podziałała z 10lat. chciałbym sie tez dowiedziec jaka dobrać moc. Nie bede ukrywał że interesuje mnie ekonomiczne rozwiazanie czyli pompy od 500zł i wiecej odpadają, oraz takie o mocy 1000W i wiecej.
Przejdę od razu do rzeczy, przeszukując sieć w poszukiwaniu projektów domów energooszczędnych, natrafiłam na określenie „dom zrównoważony”. Np. pojawia się takie zdanie: " Głównym celem działalności jest projektowanie jednorodzinnego budownictwa energooszczędnego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa zrównoważonego i pasywnego... (...) " Jeśli kogoś interesuje kontekst to znalazłam to określenie na stronce jednego architekta, konkretnie na Ze względu na dość sporą izolację w połaci dachowej mam mały problem z zabudową poddasza. Na chwilę obecną mam wciśnięte 20cm styropianu pomiędzy krokwie, a teraz przyszła pora żeby rozpocząć wykańczanie poddasza. Planuję takie rozwiązanie. Do krokwi od strony wewnętrznej przyczepiam za pomocą wieszaków do GK folię paroizolacyjną, a pomiędzy wieszaki wkładam dodatkową warstwę 10 cm styropianu. Na końcach wieszaków montuję stelaż do GK do, którego montowane będą płyty. Pytanie czy folia paroizolacyjna może znajdować się pomiędz...
Komentarze
Prześlij komentarz